Şanlı Mentollü Yakı

ÜRÜN BİLEŞİMİ
1 adet yakı (12 x 18 cm) 267,8 mg. L-Mentol, 294,6 mg. Metil Salisilat, 57,48 mg. Kafur, 37,32 mg. Timol içerir.

TIBBİ ÖZELLİKLERİ
Analjezik ve ılımlı anti-inflamatuar özelliklidir. Etkin maddeleri deri yoluyla absorblanır ve kan sirkülasyonunu uyarır. Çabuk difüze olması rahatlamayı hızlandırır.

ÖNERİLEN KULLANIM YERLERİ
Vücudun muhtelif yerlerindeki adale ağrıları, adale yorgunlukları, adale sertliği, mafsal burkulma ve incinmeleri, adale ezilmesi, lumbago, artrit, boyun, omuz ağrıları ve bel ağrılarında ağrının azalması için kullanılır.

KULLANILMAMASI GEREKEN DURUMLAR
Hassas ciltlerde kullanılmamalıdır.

UYARILAR / ÖNLEMLER
Açık yara ve tahriş olmuş deriye uygulanmaz. İritasyon oluşursa kullanıma son verilmelidir. Hamilelikte ve emzirme dönemlerinde doktora danışmadan kullanılmamalıdır. Kullanmadan önce kullanma kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. Kullanmakta olduğunuz ilaç var ise muhakkak doktorunuza ve eczacınıza bildiriniz.

YAN ETKİLER
Bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur. Ancak nadiren ciltte aşırı hassasiyet reaksiyonları görülebilir. İstenmeyen bir etki görüldüğü zaman Sağlık Bakanlığı Türkiye Farmakovijilans Merkezi (TÜFAM)'ne bildiriniz.

KULLANIM ŞEKLİ VE DOZU
Yakının yapıştırılacağı ağrılı yerin üzeri temizlenir ve kurulanır. Yakı beyaz kağıt tabakadan çıkarılır. Yapıştırılacak yer üzerine konup, sıvazlanarak yapışması sağlanır. Günde bir ya da iki kez değiştirilebilir.

TİCARİ ŞEKLİ
Zarfta 1 adet

SAĞLIK BAKANLIĞI İZİN (TARİH / NO)
05.11.2002 / 2002 -120